top of page

М. Хлицов, к.т.н., доцент,

завідувач кафедри

Ласкаво просимо на офіційний сайт кафедри

«ПРОЦЕСІВ І АПАРАТІВ У ТЕХНОЛОГІЇ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ»

Будівельно-технологічного інституту

Одеської державної академії будівництва та архітектури

Основоположником нового науково-педагогічного спрямування у будівельному матеріалознавстві та завідувачем кафедри багато років був заслужений діяч науки та техніки, доктор технічних наук, професор Віталій Анатолійович ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ.

Кафедра «ПРОЦЕСІВ І АПАРАТІВ У ТЕХНОЛОГІЇ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ» (ПАТБМ) – кафедра нашої Академії, що випускає, нещодавно відсвяткувала свій 40-й день народження. За цей час ми встигли багато чого. Змінювалися назви дисциплін, курси та цілі, але незалежно ні від чого кафедрі завжди вдавалося зберігати свою оригінальність та свіжий погляд на будівельні технології, стати справжньою кузнею науково-педагогічних кадрів, підготувавши 42 кандидати технічних наук.

       Головним напрямом наукової діяльності кафедри будівельного матеріалознавства є використання методів комп'ютерного матеріалознавства, зокрема експериментально-статистичного моделювання, що дозволяє мінімізувати витрати матеріальних ресурсів та підвищити достовірність та ефективність експериментальних досліджень.
       

       Науково-дослідну роботу викладачі кафедри проводять за такими напрямами:

  • теоретичне обгрунтування вибору сировинних матеріалів розробки будівельних матеріалів (виробів) різного призначення;

  • вибір умов проведення експериментальних досліджень;

  • планування оптимального експерименту;

  • проведення натурного та обчислювального експериментів;

  • побудова експериментально-статистичних моделей різних форм та їх аналіз;

  • вирішення типових та спеціальних інженерних завдань щодо кожної експериментально-статистичної моделі та їх комплексів;

  • застосування методу ізопараметричного аналізу щодо поведінки композиційних матеріалів;

  • застосування методу комп'ютерного пошуку оптимальних складів композиту з використанням методу Монте-Карло, що дозволяє достовірно визначити область компромісних співвідношень між рецептурно-технологічними факторами матеріалу, коли вирішуються завдання енерго- та ресурсозбереження;

  • застосування сучасних інтегрованих систем геометричного моделювання та аналізу для створення віртуальних образів машин, механізмів, установок, технологічних процесів та дослідження їхньої поведінки за допомогою сучасних інструментів інженерного комп'ютерного аналізу.

 

       Інженер-будівельник-технолог, який отримав фундаментальну та спеціальну підготовку за напрямом «Будівництво та цивільна інженерія» для спеціалізації - «Технологія будівельних конструкцій, виробів та матеріалів», є спеціалістом-дослідником широкого профілю, а обсяг та рівень отриманих знань дозволяє з успіхом працювати в дослідних та проектних організаціях, будівельних лабораторіях та на заводах будіндустрії, а також у галузі промислового, цивільного та дорожнього будівництва. Забезпечуючи високу технологічну дисципліну виробництва, без наявності якої неможливе якісне виробництво різноманітних будівельних матеріалів та будівельних робіт.
       Випускники кафедри ПАТММ отримують диплом бакалавра за напрямом "Будівництво та цивільна інженерія" або диплом магістра за напрямом "Будівництво та цивільна інженерія" кваліфікація – «інженер-будівельник-технолог».

bottom of page